с. Букове Буківський ЗДО

   





Страничка музруководителя : День незалежності

 

 

Презентація музичного керівника Гудачок В. І. на тему: "Музичне виховання та театралізована діяльність в дошкільному навчальному закладі"

 

 Любіть і вивчайте велике мистецтво музики.  Воно відкриє вам цілий світ високих відчуттів,пристрастей,думок. Воно зробить вас духовно багатшим,Завдяки музиці ви знайдете в собі нові невідомі вам раніше сили. Ви побачите життя в нових тонах і фарбах.                                                                            Д.Шостакович

 

Музика - це вид  мистецтва. Вона збагачує почуття та уявлення дитини,сприяє виробленню вміння відчувати ритм та мелодійність твору,розвиває інтерес до різних музичних інструментів та бажанню на них грати.
Щоб дитина виросла чуйною,милосердною,відвертою,могла творити добрі вчинки,радіти від щирого серця,ми, дорослі,оточуємо її любов"ю та красою. Завдання педагога - допомогти дитині пізнати і зробити своїм духовним надбанням спадщину рідної культури.  Саме музика знаходить дорогу до душі дитини,знайомить з навколишнім світом.

 

Завдання музичного розвитку дошкільника:
підтримувати у дітей бажання слухати музику,емоційно на неї відгукуватися;
формувати досвіт музичних вражень;  
розвивати музичні здібності;
розвивати мислення та творчу уяву;
удосконалювати вміння слухати музику;
розрізняти її інтонацію,мелодію;
вчити слухати та диференціювати тембри інструментів;
вправляти в умінні визначати жанрову належність музичного твору;
формувати здібності створювати музичний образ;
розвивати бажання та вміння втілювати у творчих руках настрій,характер музичного образу;
підтримувати бажання дітей передавати настрій музичного твору в малюнку,театральному дійстві, літературній творчості.

 

 

 

 

Система педагогічної роботи з музичного виховання спрямована на розвиток музичності дошкільника,його музичних здібностей,становлення всіх основних форм музичної діяльності-слухання музики,музичних рухів,співів,гри на дитячих інструментах та музичної гри-драматизації.
Музичний репертуар має включати класичну музику різних епох та стилів,фольклор,сучасну музику.

 

Співи
Важливо правильно вибрати пісню. Пісня має бути зрозумілою дітям,цікавою за змістом,з приємною мелодією,коротким текстом,легкими для вимов словами.

 

 

 

Слухання
Діти мають слухати гарну музику,що сприяє радісному настрою,збагачує життєвими враженнями,запрошує до активних дій. Особливого значення набуває використання педагогом знайомих мелодій у поєднанні з новими. Корисно інтегрувати прослуховування музики з читанням літературного матеріалу,розгляданням малюнків,різними іграми та розвагами.

 

 

Музичні рухи
Тут можна варіювати інструкцією,пропонуючи дітям виконувати рухи точно,чітко по своєму. Треба створювати умови для прояву дітьми вміння урізноманітнювати свої музичні рухи,ходити,бігати,стрибати.

 

 

таночки.
Рухи під веселу музику дають дітям задоволення. У таночках діти мають вправляти у таких рухах: плесканні у долоні, хлопання по колінах, притупуванні ногами, погойдуванні на двох ногах, біганні на носочках,стуканні підборами, почергове виставлення ніжок,кружляння,виконанні "пружинок",обертанні корпуса вправо ,вліво,триманні рук на поясі.

 

 

Музичні ігри
 музична гра-кульмінація,емоційна вершина музичного заняття. Важливо не позбавляти малюків цієї радості, не обмежувати можливості кожної дитини побути в головній ролі, якщо дошкільники активні,не намагаються усунутися від участі у грі,це свідчить про їх психологічний комфорт.

 

 

Дитячі святкові ранки
Завдання педагога - подбати про те,щоб святкові ранки були справжнім святом для дітей. Основою дитячого ранку має бути гра - веселе,захопливе дійство. Не варто переобтяжувати святкову програму віршами й колективними танцями,доцільно передбачити можливість вільної музичної діяльності.

 

 

 

Музична діяльність має передбачати певну регулярність,часові межі,послідовність,вона має бути гнучкою,зорієнтованою на реальну життєву ситуацію,емоційний та фізичний стан дітей,базуватися на принципі добровільності.

Головне в музичному розвиткові дошкільника - занурити його у розмаїття музики,навчити жити нею,ознайомити з різними засобами виразності,образними рухами,навчити орієнтуватися у просторі,бачити себе серед інших,бути сприйнятливим до музики,вправним ,оптимістично налаштованим.

Крім того на кожному музичному занятті використовують музично-дидактичні ігри.
Музично-дидактичні ігри-це ігри пізнавального характеру, спрямовані на збагачення та зміцнення знань, пов’язаних з музичною діяльністю.

 
Треба пам’ятати, що музична діяльність дітей дошкільного віку-це різні  способи й засоби пізнавання дітьми музичного мистецтва,за допомогою яких здійснюється музичний і загальний розвиток.

 

Театралізована діяльність дозволяє формувати досвід соціальних навичок поведінки завдяки тому, що кожен літературний твір або казка для дітей дошкільного віку завжди мають моральну спрямованість (дружба, доброта, чесність), але і висловлює своє власне ставлення до добра і зла. Улюблені герої стають зразками для наслідування і ототожнення. Саме здатність дитини до такої ідентифікації з улюбленим чином дозволяє педагогам через театралізовану діяльність справляти позитивний вплив на дітей.
Театралізована діяльність дозволяє дитині вирішувати багато проблемних ситуацій опосередкованих  від особи будь-якого персонажа. Це допомагає долати боязкість, невпевненість у собі, сором'язливість.
Важливе значення для організації театралізованої діяльності дітей та керівництва нею має визначення змісту, функціонального призначення, специфіки мовленнєвих завдань у кожному з її видів.

 

Види театралізованої діяльності:
Сприймання театрального видовища.
Під час сприймання театрального видовища дитина є глядачем.
Підготовка театральної вистави.
При підготовці театральної вистави - глядач, актор, сценарист,
Театралізована гра.
У театралізованій грі вона - творець, актор, режисер.
Підготовка театральної вистави.
При підготовці театральної вистави - глядач, актор, сценарист, декоратор залежно від прийнятої ролі.

 

 

Види театрів:
настільний ляльковий театр (театр на плоскій картинці, театр іграшки (готова, саморобна);
стендовий театр (фланелеграф, тіньовий);
театр на руці (пальчиковий, картинки на руці, рукавички);
верхові ляльки (на ложках);
театр живої ляльки (театр з «живою лялькою», ростові, люди-ляльки, театр масок).

 

Однією з важливих складових театралізованої діяльності є театралізована гра. В багатьох дослідженнях театралізовані ігри класифікуються по способу реалізації сюжету:
1.Непредметні ігри (ігри-драматизації), в яких діти самі знаходяться в образі діючої особи і виконують взяту на себе роль.
2.Предметні ігри (ігри-інсценізації), в яких діючими особами є визначені предмети (іграшки, ляльки лялькового настільного театру, пальчикового театру тощо).

 

У процесі створення театрального дійства діти навчаються в художній формі висловлювати почуття і думки і, тим самим, розкріпачують свою особистість. Використовуючи весь багатющий арсенал театральних засобів, вони одержують при цьому і чисто ігрову насолоду, що дозволяє глибоко закріпити отримані навички.

Синтетичний характер театралізованої діяльності дозволяє успішно вирішити багато освітньо-виховних завдань дошкільного закладу: виховати художній смак, розвинути творчий потенціал, сформувати стійкий інтерес до театрального мистецтва, що надалі визначить потребу кожної дитини звертатися до театру, як  до джерела емоційного співпереживання, творчої співучасті.

Театр у дитячому садку навчить дитину бачити прекрасне в житті і в людях; зародить прагнення в ньому, самому нести в життя прекрасне і добре.

 

 

 

 

Новий навчальний рік в нашому садочку розпочався з проведення свята: - "Дня незалежності України".На початку всі стоячи прослухали гімн України, невелику розповідь про нашу країну, про те, як важливо бути Україні незалежною. "Пісня про Україну" у виконанні Оксани Білозір, ніби продовжила цю розповідь. Діти декламували вірші : "Я маленька Українка", "Рідна ненька - Україна","Люблю Україну","На просторах України", "Рідна мова","У Карпатськім краї" і т.д., співали пісні : "Про рідне Букове","Гарна наша Україна","Планета-земля","Мир вам, люди","Щастя і добра". Закінчили свято таночком "Зоряний віночок", і , що само більше сподобалось дітям - це випущені у небо жовті та блакитні кульки.